Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad trzykrotnie zwiększyła się liczba zakażeń w regionie w porównaniu do zeszłego piątku

Resort zdrowia opublikował najnowsze dane dotyczące pandemii. 23 zakażenia koronawirusem w Warmińsko-Mazurskiem, czyli ponad 3 razy więcej niż w poprzedni piątek, gdy było ich 7, oraz 528 w całej Polsce – tydzień temu było ich 349.

W kraju zmarło 8 osób chorych na COVID-19, z tego 3 wyłącznie z powodu tej choroby. Wśród zmarłych nie było mieszkańców naszego regionu.

Najwięcej zakażeń w Warmińsko-Mazurskiem jest w powiecie ełckim – 4. Następnie po 3 w Olsztynie i powiecie szczycieńskim. Po 2 zakażenia są w powiatach: mrągowskim, ostródzkim i elbląskim, po jednym w Elblągu oraz powiatach: olsztyńskim, giżyckim, nidzickim, nowomiejskim, kętrzyńskim i węgorzewskim.

Znowu zdecydowanie najwięcej zakażeń w kraju – 91 – jest na graniczącym z naszym regionem Mazowszu, a następnie w Lubelskiem – 69. Najmniej – 6 – w Lubuskiem.

W naszym regionie na kwarantannie jest 1217 osób, a w całym kraju prawie 65 tysięcy 800.

00:00 / 00:00

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus
Koronawirus w dwóch szkołach powiatu elbląskiego. Uczniowie kilku klas na kwarantannie

Z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dwie szkoły w Jegłowniku i Gronowie Górnym musiały odesłać na kwarantannę kilka pierwszych klas, które miały lekcje z zakażoną nauczycielką. Na...

Zamknij
RadioOlsztynTV