Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w dwóch szkołach powiatu elbląskiego. Uczniowie kilku klas na kwarantannie

Fot. Adobe Stock

Z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dwie szkoły w Jegłowniku i Gronowie Górnym musiały odesłać na kwarantannę kilka pierwszych klas, które miały lekcje z zakażoną nauczycielką. Na kwarantannie w regionie przebywa ponad 230 dzieci z przedszkoli i szkół.

W powiecie elbląskim – 150 uczniów dwóch placówek, w których zakażona była nauczycielka, a w powiecie olsztyńskim – 71 uczniów. Tu źródłem zakażeń był personel i dziecko. Jak powiedział dyrektor wojewódzkiego sanepidu Janusz Dzisko, w 95 procentach, źródłem zakażeń są osoby niezaszczepione, a tymczasem akcja szczepień przebiega regionie słabo. Tygodniowo szczepionych jest około 7 tysięcy osób, a możliwości są na 100 tysięcy.

Powiatowy inspektor sanitarny w Elblągu Marek Jarosz, przestrzega przed lekceważeniem wciąż obowiązujących zasad i konieczności szczepienia.

Ciągle jeszcze niektóre osoby mają przekonanie, że owszem nieszczęścia się dzieją, ale dotyczą innych, a oni są objęci jakąś ponadnaturalną i zupełnie nie uzasadnioną ochroną i im się to nieszczęście nie przydarzy. Nie niestety, tu jesteśmy równi wobec przyrody. To może dotyczyć każdego z nas.

00:00 / 00:00

W powiecie elbląskim do dziś pełną dawką zaszczepiło się 46 procent mieszkańców. W Elblągu zaszczepionych jest niespełna 52 procent. Najmniej zaszczepionych mieszkańców jest w gminie Prostki koło Ełku – około 30 procent.

Autor: M. Stankiewicz/K. Kantor za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, klasa
Zadbają o środowisko i powalczą o nagrody dla szkół

Olsztyński samorząd zachęca dzieci i młodzież, by docierając z i do szkoły wybierała rower, hulajnogę albo spacer. Organizatorzy konkursu "Zmień przyzwyczajenia– mobilna szkoła w Olsztynie" przekonują,...

Zamknij
RadioOlsztynTV