Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 70 terytorialsów oddało krew. Zapowiadają, że to nie koniec akcji

Fot. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Terytorialsi z Warmii i Mazur odpowiadają na apel ministra obrony narodowej i oddają krew, której w ostatnich tygodniach brakuje. Jak mówią, słodki upominek, który dostaje każdy krwiodawca, przekazują do domów dziecka.

Rzecznik 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej – szeregowy Sabina Mazurek – nie ukrywa, że to dopiero początek akcji.

Krew oddało ponad siedemdziesięciu żołnierzy. Dzięki terytorialsom do banku trafiło blisko 40 litrów krwi. To zaledwie kropla w morzu potrzeb, by uzupełnić zasoby, ale żołnierze nie ustają i liczba dawców rośnie. Krew cały czas można oddawać w punktach krwiodawstwa na terenie całego województwa. Słodkie smakołyki, które otrzymuje każdy dawca krwi, trafią do domów dziecka

– dodaje Sabina Mazurek.

00:00 / 00:00

Terytorialsi oddawali krew w specjalnym krwiobusie. Banki krwi zaznaczają, że – mimo pandemii – to bezpieczny proces. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku.

Fot. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Fot. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, oddawanie krwi, krwiobus, WOT
Rozpowszechniają wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym. Żołnierze WOT z regionu wyróżnieni

Siedmioro żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostało odznaczonych medalami za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Są one przyznawane m.in. za wybitne działania w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV