Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 1200 kilometrów nowych połączeń autobusowych. Przedstawiciele samorządów podpisali umowy

Fot. M. Kwiatkowska

Trzydzieści pięć nowych linii autobusowych zostanie uruchomionych na Warmii i Mazurach. O dopłatę z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych wnioskowało dziewięć gmin, ich przedstawiciele podpisali w Urzędzie Wojewódzkim umowy.

– To długo oczekiwana przez mieszkańców wiadomość, wreszcie skomunikujemy gminę – cieszy się Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.

00:00 / 00:00

Z kolei wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślał: to element programu odtwarzającego połączenia autobusowe na wsiach i w gminach.

00:00 / 00:00

Nowe linie autobusowe to łącznie ponad 1200 kilometrów skomunikowanych wsi i miasteczek na Warmii i Mazurach. Dofinansowanie z budżetu wynosi prawie 300 tysięcy złotych, a o kolejne fundusze będzie można wnioskować w przyszłym roku.

Nowe połączenia autobusowe powstaną w gminach: Jedwabno, Lidzbark, Giżycko, Dywity, Stawiguda, a także w powiatach: nidzickim, olsztyńskim, kętrzyńskim i elbląskim. Najwięcej – 12 – w powiecie kętrzyńskim.

Fot. M. Kwiatkowska

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Artur Chojecki, Urząd Wojewódzki, umowy, podpisanie, połączenia autobusowe, Fundusz Rozowoju Przewozów Autobusowych
Kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre. Politycy PiS spotkali się z mieszkańcami Olsztyna

3 września mija termin zgłaszania kandydatów na posłów i senatorów. Oznacza to, że kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre i jest to gorący czas dla polityków,...

Zamknij
RadioOlsztynTV