Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre. Politycy PiS spotkali się z mieszkańcami Olsztyna

Fot. Przemysław Getka

3 września mija termin zgłaszania kandydatów na posłów i senatorów. Oznacza to, że kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre i jest to gorący czas dla polityków, którzy zbierają podpisy poparcia.

Do poniedziałku komitety wyborcze mają czas na zgłoszenie do PKW zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. To w większości przypadków zostało już zrobione, dlatego teraz kandydaci na posłów zbierają już podpisy poparcia pod listami wyborczymi, na co mają czas do 3 września. Żeby taka lista została zarejestrowana przez Okręgowa Komisję Wyborcza kandydaci muszą dostarczyć listę co najmniej 5 tysięcy poprawnie złożonych podpisów. Kandydaci na senatorów mają ułatwione zadanie i muszą zebrać co najmniej trzy tysiące poprawnie złożonych podpisów.

W centrum Olsztyna o poparcie ubiegali się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Był wśród nich m.in. wojewoda Artur Chojecki, który startuje z trzeciego miejsca na liście Zjednoczonej Prawicy. Jak mówił – mieszkańcy Olsztyna chętnie dyskutują o polityce. – Nasza akcja spotyka się z dobrym odzewem. – powiedział Chojecki. Podkreślał również, że komitet wykonawczy Prawa i Sprawiedliwości już w przyszłym tygodniu planuje dostarczyć wymaganą liczbę podpisów.

Chcemy zarejestrować listy jak tylko ukonstytuują się Okręgowe Komisje Wyborcze

– dodał kandydat PiS.

00:00 / 00:00

Polacy w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Senatorzy wybierani są w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych; każdy komitet wyborczy w jednym okręgu wyborczym może zgłosić tylko jednego kandydata – w okręgu wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej głosów.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Artur Chojecki
„Bilbord pokazuje, jak dużo zmian dokonało się przez 4 lata”. W Ełku członkowie PiS podsumowali działania rządu

Dobry czas dla Polski - pod takim hasłem we wszystkich województwa trwa akcja bilbordowa Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie której partia podsumowuje dokonania ostatnich 4 lat....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV