Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci uratowali kobietę. Była skrajnie wyziębiona

Policjanci z Pisza uratowali kobietę. We wtorek późnym wieczorem, sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie.

Pod mostem przy ulicy Rybackiej znaleźli przemarzniętą i przemoczoną kobietę, która nie miała butów. Początkowo nie reagowała na głosy policjantów, ale kiedy się ocknęła, funkcjonariuszom udało się ustalić, że jest to 62-letnia mieszkanka Pisza, która choruje na cukrzycę i nadciśnienie.

Jak przekazała nadkomisarz Anna Szypczyńska z tamtejszej komendy, policjanci okryli kobietę kocem termicznym i wezwali pomoc medyczną. Kobieta została zabrana do szpitala. Gdyby nie policjanci, nie przeżyłaby mroźnej nocy.

Ratownicy medyczni stwierdzili, że kobieta jest schorowana i skrajnie wyziębiona. Jej temperatura ciała wynosiła zaledwie 28 stopni. Została więc zabrana do szpitala.

00:00 / 00:00

Policjanci apelują do wszystkich, by reagowali w podobnych sytuacjach, kiedy widzą osobę narażoną na wychłodzenie. Jeden telefon wykonany na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

Na Warmii i Mazurach działa bezpłatna i całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 każdy może uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowisk i ogrzewalni na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

St. post. Szymon Zawalich i sierż. Emilia Pławska. Fot. KPP Pisz

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezdomność
24-latek zatrzymany na al. Warszawskiej. W aucie znaleziono 1,5 kg narkotyku

Półtora kilograma narkotyków ujawnili olsztyńscy policjanci w fordzie zatrzymanym do kontroli na alei Warszawskiej w Olsztynie. Funkcjonariuszy zaniepokoił styl jazdy kierowcy, jak się okazało 24-latka, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV