Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polak brutalnie zamordowany w Meksyku pochodził z Bartoszyc. Policja szuka porywaczy i zabójców 38-latka


Mariusz L. pochodził z Bartoszyc. W Meksyku założył rodzinę. Odciętą głowę mężczyzny, poszukiwanego od kilku dni, znaleziono w pakunku w aglomeracji Guadalajary w stanie Jalisco.

Meksykańska policja rozpoczęła poszukiwania zabójców 38-letniego Polaka. W poniedziałek prokuratura stanu Jalisco potwierdziła, że w znalezionym pakunku znajdowała się głowa poszukiwanego od 4 lutego Mariusza L.

Mężczyzna został porwany po wyjściu ze sklepu, w którym pracował. Biuro rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazało, że „sprawa jest znana konsulowi RP w Meksyku”. Według meksykańskiego dziennika „Tribuna”, który powołuje się na źródła w policji, na głowie zabitego Polaka znaleziono ślad po kuli. Wewnątrz opakowania, w którym ją znaleziono, autorzy brutalnego mordu pozostawili wiadomość z pogróżkami.

„Tribuna” wskazuje, że Polak jest jednym z licznych obcokrajowców, którzy w ostatnich miesiącach zostali zabici w Meksyku.

Autor: PAP
Redakcja: A.Socha/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, morderstwo, porwanie, Meksyk
Znamy przyczyny wypadku autobusu rejsowego jadącego z Bartoszyc do Kętrzyna. Kilka osób zostało rannych

Urwanie się drążka kierownicy doprowadziło do wypadku autobusu jadącego z Bartoszyc do Kętrzyna. Przed południem we wsi Dębówko koło Bartoszyc autobus zjechał z drogi do rowu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV