Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Połączą siły, by skuteczniej zwalczać przestępczość gospodarczą

Fot. Izba Celna

Wspólnie będą tropić oszustów podatkowych, wyłudzaczy VAT i tępić karuzele podatkowe. Mowa o funkcjonariuszach i urzędnikach Krajowej Administracji Skarbowej, która powstanie z połączenia służb: skarbowych, celnych i urzędów kontroli skarbowej.

KAS wyposażona zostanie w jednolite przepisy, a wszystkie służby będą miały dostęp do swoich systemów informatycznych. Jak zauważyła Iwona Smolińska p.o. dyrektora Izby Skarbowej w Olsztynie, dzięki tej zmianie będzie można wszystkie dane skupić w jednym ręku i przeanalizować. Z punktu widzenia podatnika czy przedsiębiorcy nic się nie zmieni, a jeśli już, będą to zmiany kosmetyczne.

Na przykład w Olsztynie nowy Urząd Celno-Skarbowy będzie w miejscu dotychczasowej Izby Celnej przy ul. Dworcowej. Urząd Skarbowy zostanie w tym samym miejscu przy Al. Piłsudskiego, ale będzie można tam załatwić także sprawy związane z akcyzą. Te związane z cłem będziemy załatwiać w tych samych oddziałach celnych, co dotychczas. Nie są planowane także zwolnienia pracowników. – Jeśli chodzi o celników, to pracę mają stracić jedynie współpracownicy byłych służb bezpieczeństwa, oraz część osób, które posiadają uprawnienia emerytalne – powiedział mł. inspektor Dariusz Postek, szef Izby Celnej w Olsztynie.

Krajowa Administracja Skarbowa ruszy 1 marca 2017 roku.

 

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

(dg/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Urząd Skarbowy, Izba Celna, Izba Skarbowa
Ryszard Chudy: nasi celnicy są przygotowani na wszelkiego rodzaju próby przemytu

Służba celna jest w trakcie prac zmierzających ku konsolidacji administracji podatkowej – mówił w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn podinspektor Ryszard Chudy z Izby Celnej w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV