Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Początek sezonu grzewczego i już pierwszy mandat. Straż Miejska w Elblągu ukarała mieszkańca za palenie odpadami

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Sezon grzewczy dopiero rusza, a Straż Miejska w Elblągu już ukarała pierwszego mieszkańca za palenie w piecu odpadami. Ekopatrol zainteresował ciemny dym wydobywający się z komina. Okazało, że pochodził ze spalanych płyt meblowych. Tym razem nie obeszło się bez mandatu – sprawca będzie musiał zapłacić 100 zł kary.

Naprawdę trzeba się postarać, by nie dowiedzieć się czym grozi spalanie śmieci w domowych czy zakładowych piecach. Od kilku lat trwa kampania na temat jakości powietrza, a trucicieli wciąż nie brakuje. W ubiegłym sezonie było dużo kar za spalenie butelek, płyt meblowych czy nawet starych ubrań – informuje Karolina Wiercińska z elbląskiej Straży Miejskiej.

Nie wszyscy sprawcy są karani mandatami. Czasem kończy się na pouczeniu. Bywa jednak, że osoba notorycznie łamiąca przepisy staje przed sądem. A tam maksymalna grzywna to już nawet 5 tysięcy złotych.

Dodajmy, Elbląg jako jeden z pierwszych samorządów w Polsce zaczął wykorzystywać dron do kontroli powietrza w mieście. Jest on wyposażony w specjalistyczne czujniki, a badanie próbek odbywa się Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych w Elbląskim Parku Technologicznym.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. Straż Miejska w Elblągu

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mandat, straż miejska, kontrola, powietrze, sezon grzewczy, zanieczyszczenia
Mają studzić agresję podczas interwencji. Strażnicy miejscy ze Szczytna otrzymali kamery

Do strażników miejskich ze Szczytna trafiły kamery rejestrujące ich interwencje. Przez najbliższe pół roku będą testowali urządzenia. Kamery mają studzić agresje podczas interwencji, a także rejestrować...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV