Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Planujesz budowę domu? Sprawdź, w czym pomoże Ci elektryk

Czeka cię budowa domu w Olsztynie? Elektryk z doświadczeniem na pewno ci się przyda. Dom to nie tylko fundamenty, ściany i podłogi, ale również instalacja elektryczna i kanalizacyjna.

Nie każda firma budowlana zajmuje się elektryką. Czasem lepszym pomysłem jest znalezienie elektryka w Olsztynie na własną rękę. Ten artykuł ci w tym pomoże.

Wiele osób stawia sobie za cel postawienie własnego domu. Jeśli udało ci się dojść do tego etapu – gratulacje! Jednak nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Wymaga dużo cierpliwości, podjęcia szeregu ważnych decyzji i wybrania najlepszych specjalistów. W domu będziesz mieszkać przez długie lata, a może nawet do końca życia. Dlatego powinien być idealnie skrojony do twoich potrzeb. Pomoże w tym znalezienie dobrej ekipy budowlanej oraz elektryka.

Czy elektryk wykonujący naprawy elektryczne stworzy plan instalacji w nowym budynku?

Elektryk elektrykowi nierówny. Każda osoba pracująca w tym zawodzie powinna mieć stosowne uprawnienia. Ich przyznawaniem zajmuje się Stowarzyszenie Elektryków Polskich, w skrócie SEP. Jednak zdarzają się drugorzędni specjaliści, którzy próbują sił w elektryce bez ukończenia kursów. Powierzenie takiej osobie stworzenia instalacji elektrycznej domu może skończyć się tragedią.

Zepsutym gniazdkiem czy przepalonymi korkami zajmie się większość elektryków, o ile mają uprawnienia SEP w kategorii G1. Zaprojektowanie i podłączenie instalacji elektrycznej to znacznie poważniejsze zadanie. Wymaga doświadczenia, zdolności myślenia przestrzennego i znajomości właściwości różnych kabli oraz zewnętrznych i wewnętrznych źródeł prądu. Podczas podłączania nowego budynku do miejscowej sieci elektrycznej należy stosować się też do zaleceń dostawcy energii. Wykwalifikowany elektryk wykona projekt instalacji zgodny z wymogami oraz dostosowany do twoich potrzeb.

Elektryk 24h – gdzie szukać?

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się tworzeniem instalacji elektrycznych? Warto skorzystać z pomocy znajomych lub rodziny, o ile mieszkają niedaleko i mają za sobą ten etap budowy domu. Niestety, często nie jesteśmy zadowoleni z zatrudnionych fachowców. W takim przypadku dowiesz się, których firm unikać.

Świetnym i obiektywnym źródłem kontaktów do firm z branży elektrycznej jest internet. Istnieją specjalne strony, na których możesz znaleźć elektryka w Olsztynie, Krakowie czy Warszawie np. baza przedsiębiorstw ALEO.com: https://aleo.com/pl/branza/elektryk/olsztyn. Jej zaletą jest możliwość przeczytania opinii poprzednich klientów. Na ich podstawie dużo łatwiej wybrać porządnego elektryka. Szukając specjalisty od instalacji elektrycznych, zajrzyj do podkategorii „Budowanie instalacji”.

Jakie usługi elektryczne są konieczne przy budowie domu?

Pierwszym etapem tworzenia instalacji elektrycznej jest rozrysowanie planu wszystkich obwodów, kabli i gniazdek. Przedtem koniecznie zaplanujcie rozkład pomieszczeń, aby elektryk wiedział, gdzie będą znajdowały się urządzenia wymagające podłączenia do prądu. Specjalista musi wykonać dokładne obliczenia, które zapobiegną powstawaniu spięć. Dobierze również kable i gniazdka o odpowiednich parametrach.

Następnym etapem jest położenie instalacji w estetyczny i bezpieczny dla domowników sposób. Nie powinna przebiegać w bliskiej odległości od okien, drzwi i rur kanalizacyjnych. Dobra ekipa zakryje kable w taki sposób, aby były niewidoczne. Profesjonalnie zabezpieczy również miejsca złączeń, w których najczęściej zdarzają się awarie. Wybranie wyspecjalizowanego elektryka sprawi, że twój dom będzie estetyczny i bezpieczny.

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
24-latek zatrzymany na al. Warszawskiej. W aucie znaleziono 1,5 kg narkotyku

Półtora kilograma narkotyków ujawnili olsztyńscy policjanci w fordzie zatrzymanym do kontroli na alei Warszawskiej w Olsztynie. Funkcjonariuszy zaniepokoił styl jazdy kierowcy, jak się okazało 24-latka, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV