Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsze studentki z Ukrainy skorzystały z programu stypendialnego Fundacji Elbląg

Fot. Fundacja Elbląg

Po raz pierwszy Fundacja Elbląg, dzięki powołanemu funduszowi polsko-ukraińskiemu, objęła swoim programem stypendialnym obcokrajowców. Wsparcie w nauce otrzymały dwie studentki, które uciekły z dziećmi przed wojną ze zniszczonego przez Rosjan Mikołajowa.

Ukrainki zostawiły w kraju mężów, którzy walczą z okupantem, a same postanowiły się dokształcić.

Studiują kosmetologię w Akademii Nauk Stosowanych, myśmy postanowili wesprzeć je w tej edukacji. Na ten fundusz polsko-ukraiński zrzucili się darczyńcy

– wyjaśnia Krzysztof Grablewski, prezes Fundacji Elbląg.

00:00 / 00:00

Stypendium w wysokości 300 zł miesięcznie zostało przyznane na ten semestr. Jeśli obie panie będą kontynuować naukę, to jest szansa na dalsze ich wsparcie.

Fundacja Elbląg od wielu lat realizuje swoje programy stypendialne dzięki specjalnemu funduszowi. W tym roku szkolnym przeznaczyła prawie 50 tysięcy złotych dla 30 uczniów, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki w nauce, współzawodnictwie sportowym oraz artystycznym. Doceniono również osoby angażujące się w wolontariat i działania na rzecz społeczności lokalnej.

Fot. Fundacja Elbląg

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukraina, Fundacja Elbląg, obcokrajowcy, darczyńcy, Ukrainki, fundusz stypendialny
Praca uchodźców z Ukrainy pod kontrolą inspektorów

Inspektorzy pracy skontrolowali legalność zatrudnienia uchodźców z Ukrainy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zasady ich pracy znacznie uproszczono. W ciągu 2 tygodni pracodawcy powinni o tym powiadomić....

Zamknij
RadioOlsztynTV