Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pat w rozmowach między związkowcami a olsztyńskim ratuszem. Czy nauczyciele mogą liczyć na dodatki?

Fot. Fotolia.pl

Bez porozumienia w sprawie regulaminu dodatków dla nauczycieli w Olsztynie. Dokument jako uchwała będzie głosowany na najbliższej sesji rady miasta.

Spotkanie z wiceprezydent Ewą Kaliszuk z organizacjami związkowymi zakończyło się podpisaniem protokołu rozbieżności. Nie udało się wypracować kompromisu w dwóch zasadniczych kwestiach – mówi Bożena Kowalska przewodnicząca regionalnej sekcji oświaty i wychowania NSZZ Solidarność i międzyzakładowej organizacji związkowej pracowników oświaty. Chodzi o wysokość dodatków dla wychowawców przedszkoli. Związkowcy walczyli o zwiększenie go do 300 złotych, czyli do kwoty, jaką dostają nauczyciele w szkołach. Miasto pozostaje natomiast przy 110 złotych.

Druga sprawa to wysokość punktu – dodatku funkcyjnego dyrektorów szkół, który od 10 lat jest na tym samym poziomie 58 złotych. W praktyce oznacza to, że często dyrektorzy zarabiają mniej niż nauczyciele.

00:00 / 00:00

Wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk mówi, że jest otwarta na zmiany, ale samorząd obecnie ma mocno ograniczone środki finansowe. Dodaje też, że podpisany protokół rozbieżności nie kończy sprawy.

00:00 / 00:00

Uzgodniono podjęcie dalszych rozmów w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bożena Kowalska, Ewa Kaliszuk, dodatki
Czy niepubliczne żłobki zostaną bez dotacji z budżetu miasta? Wiceprezydent Olsztyna: Sprawa nie jest przesądzona

Dotowanie niepublicznych żłobków i domów malucha nie zostało przewidziane w budżecie Olsztyna na przyszły rok. Oznacza to wzrost czesnego, do nawet tysiąca złotych miesięcznie za dziecko,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV