Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pan Wołodyjowski w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

kadr z filmu „Pan Wołodyjowski”, stopklatka

W przeddzień ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie dzieci i nauczyciele ze Szkoły Szpitalnej wzięli na warsztat klasykę Henryka Sienkiewicza:

00:00 / 00:00

Narodowe Czytanie dwa lata temu rozpoczęła lektura „Pana Tadeusza”. W zeszłym roku zaczytywaliśmy się w dziełach Aleksandra Fredry, a trzecia edycja akcji ma przybliżyć „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Projektowi patronuje prezydent RP Bronisław Komorowski. (Skra/as)

Elbląg włączy się w sobotę do akcji Narodowego Czytania. Elbląską imprezę poprowadzi Piotr Imiołczyk, nauczyciel historii z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, który prosi o przyniesienie własnego egzemplarza pierwszego tomu Potopu.

Będzie to pierwsza próba stworzenia rekordu, ile osób może razem wziąć udział w jego przeczytaniu – dodaje Piotr Imiołczyk.

Wspólne czytanie potrwa od 11.00 do 14.00. Na Staromiejskim Rynku na uczestników zabawy czekać będą stroje z epoki „Pana Wołodyjowskiego”, „Potopu” czy „Ogniem i Mieczem” oraz historyczne ciekawostki.

Szczególnym punktem w programie będzie specjalna prezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. Młodzież o godz.12.00 zaprezentuje sylwetkę autora i patrona swojej szkoły. (mstan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Sienkiewicz, czytanie
Radio Olsztyn miejscem przyjaznym czytaniu

Radio Olsztyn dostało certyfikat miejsca przyjaznego czytaniu. Wyróżnienie wręcza Miejska Biblioteka Publiczna. Nasza rozgłośnia przyłączyła się do akcji "Tu się czyta" i zaprosiła przedszkolaków do radiowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV