Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści podają się za pracowników banków. Z konta mieszkanki Olsztyna zniknęło prawie 90 tysięcy złotych

W Olsztynie miały miejsce trzy próby oszustw na pracowników bankowych. Jedna z kobiet straciła prawie 90 tysięcy złotych.

Jedna z mieszkanek zgłosiła policji, że miała kontakt telefoniczny z mężczyzną podającym się za bankowca. Miał zaproponować zmianę limitów płatności na jej rachunku bankowym.

Gdy kobieta się zgodziła poprosił o zainstalowanie na telefonie specjalnej aplikacji, która pozwoli dokonać zmian na koncie bez wizyty w banku

– powiedział Radiu Olsztyn starszy sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Po zainstalowaniu aplikacji telefon się zawiesił a po odblokowaniu zaczęły przychodzić smsy o kolejnych transakcjach z konta kobiety. W sumie straciła prawie 90 tysięcy złotych.

Policja apeluje, by podczas rozmów telefonicznych nie udostępniać poufnych danych, nie pobierać i nie instalować oprogramowań, które otrzymujemy drogą smsową. Nie powinniśmy się logować na strony banku poprzez linki w nadesłanych do nas wiadomościach.

 Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

 

Autor: L.Tekielski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, bank, oszust, oszuści, konto
Oszustwo „na szczepionkę”. 75-latka straciła prawie 30 tysięcy złotych

Policja ostrzega przed oszustwami "na szczepionkę na Covid-19". 28 tysięcy złotych straciła 75-latka z Krakowa, która odebrała telefon od rzekomej "wnuczki" i uwierzyła oszustom, że jej...

Zamknij
RadioOlsztynTV