Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami mogą dostać wsparcie

To ostatni moment na złożenie wniosku w programie Opieka Wytchnieniowa. Pieniądze mają pomóc tym, którzy zajmują się osobami niepełnosprawnymi.

Ze wsparcia mogą korzystać członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Jak wyjaśnił Krzysztof Guzek, rzecznik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, program zapewnia 240 godzin opieki podczas tzw. pobytu dziennego i 14 dni całodobowego.

Opiekunów zatrudniają samorządy, które mają czas na złożenie wniosków do jutra (16 listopada). W tym roku do programu przystąpiło 35 jednostek z województwa warmińsko-mazurskiego. Opieką zostanie objętych ponad 350 osób. W regionie ministerstwo rodziny i polityki społecznej przeznaczy na to 2 miliony 330 tysięcy złotych, a w całym kraju – 190 milionów złotych.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, wsparcie
Trwa zbiórka rzeczy, które pomogą przetrwać zimę ubogim i bezdomnym

Wspierają ubogich i bezdomnych. Fundacja Dzieło Miriam ruszyła w Olsztynie ze zbiórką darów. W ubiegłym roku wsparto sto osób, a w tym roku potrzeby są większe....

Zamknij
RadioOlsztynTV