Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Onkologia w czasie pandemii i tarczyca u mężczyzn

Fot. fotolia.pl

Onkologia w czasie pandemii to trudny czas dla pacjentów i lekarzy, którzy muszą zapewnić bezpieczne leczenie chorym.

O sytuacji pacjentów onkologicznych w dobie Covid-19 Agnieszka Lipczyńska rozmawiała z dr hab. Lubomirem Bodnarem, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie onkologii ze Szpitala MSWiA w Olsztynie. Profesor podkreślał, że coraz większa liczba zakażeń koronawirusem nie może przysłonić innych problemów zdrowotnych i zniechęcać do kontaktu z przychodnią. Jakiekolwiek objawy, które nas niepokoją powinny być skonsultowane z lekarzem. Nie należy także unikać badań profilaktycznych w czasie pandemii.

Teleporady pozostają pierwszym kontaktem z lekarzem rodzinnym. Niestety najtrudniej, w tej sytuacji, odnaleźć się seniorom. Czego dotyczą problemy i jak przygotować się do takiej telekonsultacji – obserwacjami dzieli się Mirona Flisikowska-Wilczek, konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny rodzinnej.

Schorzenia tarczycy to nie tylko problem kobiet. Panowie chorują rzadziej, ale zbyt późno trafiają do lekarza. Na jakie objawy powinni zwrócić uwagę mężczyźni – mówiła endokrynolog ze Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie prof. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz.

W cyklu Dieta dla Ciebie- właściwości mleczka pszczelego. O jego wartościach mówi Józef Zysk- pszczelarz.

Posłuchaj audycji Na Zdrowie

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Lipczyńska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, onkologia, nowotwór, koronawirus
Dwie ofiary koronawirusa na Warmii i Mazurach. W Polsce ponad 1900 zakażeń

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1934 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 26 osób, 24 z nich miały choroby współistniejące - podało w niedzielę Ministerstwo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV