DZIŚ: -1 °C pogoda dziś

Olimpia Elbląg traci cenne punkty na własnym terenie

Olimpia Elbląg przegrała na własnym boisku ze Stalą Rzeszów 1:3 w meczu 24. kolejki piłkarskiej II ligi.

Mecz miał bardzo duże znaczenie szczególnie dla piłkarzy Olimpii, którzy z dorobkiem 21. punktów zajmują 16. miejsce w lidze. Będącego w strefie spadkowej Lecha Poznań II elblążanie wyprzedzali tylko lepszym bilansem bramkowym.

Z kolei Stal Rzeszów od początku sezonu ma aspirację do gry w I lidze. Aby pozostać w grze o awans musieli zdobyć punkty w meczu z Olimpią.

W pierwsze połowie kibice nie doczekali się bramki. Zobaczyli za to faul Piotra Burzyńskiego w 43. minucie, za który pomocnik otrzymał czerwoną kartkę i elblążanie musieli grać w dziesiątkę.

Druga połowa rozpoczęła się od prowadzenia gości. Bramkę na 1:0 zdobył Krystian Pieczarka. Dziesięć minut później było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się napastnik gości. Elblążanie odpowiedzieli jedynie kontaktowym golem w 59. minucie, którego autorem był Damian Poliński.

W doliczonym czasie gry ostatnią bramkę dla Stali zdobył Grzegorz Goncerz, ustalając wynik na 1:3 dla gości.

Kolejne spotkanie piłkarze Olimpii Elbląg zagrają 3 kwietnia z Sokołem Ostróda.

Posłuchaj pomeczowej wypowiedzi trenera Olimpii

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Sadlak
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w ZKS Olimpia Elbląg
Piłkarskie drużyny z ekstraklasy przyjadą do Elbląga i Morąga!

Drużyny z Warmii i Mazur poznały rywali w I rundzie piłkarskiego Pucharu Polski. Pierwszoligowy Stomil Olsztyn zagra z drugoligowym Gryfem Wejherowo. O wiele trudniejsza przeprawa czeka...