Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od stycznia zmiany w egzaminie na prawo jazdy

Fot. Łukasz Węglewski

W programie egzaminu praktycznego będą dwa zadania, które dotychczas były oceniane razem z innymi umiejętnościami, a teraz będą oceniane oddzielnie.

Jak wyjaśnia Stanisław Szatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, chodzi o hamowanie silnikiem oraz zmianę biegów. Zmiany dotyczą także części teoretycznej egzaminu. Kandydat na kierowcę nie będzie musiał uczestniczyć w zajęciach teoretycznych organizowanych w ośrodkach ruchu drogowego i wydawać na nie pieniędzy. Będzie mógł podejść do egzaminu eksternistycznie.

W województwie warmińsko-mazurskim z każdym rokiem podnosi się poziom zdawalności części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy, wynosi on teraz 40 procent. Mniejsza jest natomiast zdawalność praktyczna i oscyluje wokół 30 procent. To wynik nieco ponad przeciętny w skali kraju. (gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WORD, Szatkowski, egzamin
Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drodze?

Nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów z całego regionu szkolą się w Olsztynie z tego, jak uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. W programach nauczania jest edukacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV