Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obwód kaliningradzki odczuwa zachodnie sankcje. Będzie jeszcze trudniej

Kaliningrad. Fot. fotolia.pl

Kaliningrad mocno odczuwa zachodnie sankcje – napisał rosyjski portal niezależny „Mediazona”. Litwa, sąsiadująca z obwodem kaliningradzkim, wprowadziła embargo na przewóz towarów objętych europejskimi sankcjami.

Rosyjskie MSZ grozi podjęciem działań odwetowych, ale – jak przypominają dziennikarze „Mediazony” – zachodnie restrykcje już wcześniej uderzyły w kaliningradzki przemysł.

Według rosyjskich mediów niezależnych zakłady w obwodzie kaliningradzkim wstrzymują produkcję, a pracownicy są wysyłani na urlopy lub do gospodarstw rolnych, gdzie proponuje im się zbieranie owoców i warzyw. Wcześniej o widocznym wpływie zachodnich sankcji na sytuację w Kaliningradzie mówił polski ambasador w Rosji Krzysztof Krajewski, który przebywał w rosyjskiej esklawie na początku czerwca.

Po wprowadzeniu przez Litwę zakazu przewozu towarów z Rosji do rosyjskiej esklawy na tamtejszy rynek przestały docierać materiały budowlane, farby, lakiery, alkohol i część produktów spożywczych. Od 10 sierpnia Litwa przestanie przepuszczać pociągi i samochody wiozące węgiel, produkty naftowe, w tym benzynę, a także sprzęt gospodarstwa domowego i elektronikę.

Autor: IAR / Maciej Jastrzębski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Obwód Kaliningradzki, Rosja
Obwód kaliningradzki coraz silniej odczuwa sankcje wobec Rosji

- Upada przemysł obwodu kaliningradzkiego - ocenia Tadeusz Baryła z Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. Zdaniem eksperta mieszkańcy rosyjskiej enklawy zaczynają odczuwać sankcje Zachodu,...

Zamknij
RadioOlsztynTV