Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy czworonożny funkcjonariusz w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie

Pies Aira Fot. KAS

Do ekipy czworonogów pracujących w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie dołączył owczarek niemiecki Aira. To cenny i bardzo potrzebny nabytek.

Jego znaczenie dla funkcjonariuszy podkreśla oficer prasowy olsztyńskiej Izby Administracji Skarbowej młodszy aspirant Marta Rosiak.

Będzie wspierać funkcjonariuszy w codziennej służbie jako nieoceniony środek kontroli do wykrywania narkotyków i waluty. Aira wraz ze swoją opiekunką Martą ukończyła 3-miesięczne szkolenie w ośrodku w Kamionie, które zakończyło się egzaminem praktycznym. Obejmował on przeszukiwanie pojazdów osobowych i towarowych, przeszukanie pomieszczeń i bagaży oraz posłuszeństwo. Psy przyzwyczajane są do różnych warunków środowiskowych, akustycznych, oświetleniowych oraz przestrzennych. Podstawą szkolenia czworonogów jest wyrobienie silnej więzi psa z przewodnikiem.

00:00 / 00:00

Młodszy aspirant Marta Rosiak dodała, że w trakcie pełnienia służby Aira, wraz ze swoją przewodniczką, będzie uczestniczyła w kursach doskonalących i uzupełniających.

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu do olsztyńskiej Służby Celno-Skarbowej trafiły nowoczesne samochody dla psów służbowych.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

Nowoczesne samochody służbowe dla… służbowych psów

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, funkcjonariusz, przewodnik, szkolenie, Izba Administracji Skarbowej, owczarek niemiecki
P. Opaczewski: fake newsy to element wojny hybrydowej

Władze Elbląga oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo cywilne wzięły udział w specjalnym szkoleniu m.in. na wypadek działań terrorystycznych. Dużo miejsca poświęcono także tematowi dezinformacji w mediach....

Zamknij
RadioOlsztynTV