Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe fakty ws. śmierci 38-latka. Postawiono zarzut nieudzielenia pomocy

W związku ze śmiercią 38-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono na drodze w miejscowości Bornice, zatrzymano mieszkańca gminy Susz – podała warmińsko-mazurska policja. Przedstawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.

Zwłoki 38-latka znaleziono wczoraj rano (6 stycznia) na wiejskiej drodze w Bornicach w powiecie iławskim. Policja informowała jedynie, że pod nadzorem prokuratury są wyjaśniane przyczyny i dokładne okoliczności śmierci mężczyzny.

Po zabezpieczeniu śladów i przesłuchaniu świadków w tej sprawie został zatrzymany 21-letni mieszkaniec gminy Susz. Policjanci przedstawili mu zarzut nieudzielenia pomocy

– przekazała st. asp. Joanna Kwiatkowska z policji w Iławie.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 38-latek uczestniczył w imprezie alkoholowej, po której trzeba było odprowadzić go do domu, bo nie był w stanie poruszać się samodzielnie. Miał się tym zająć zatrzymany 21-latek i jeszcze jedna osoba. Jednak nie dali rady i zostawili mężczyznę na drodze.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu prokurator Sławomir Karmowski, w przyszłym tygodniu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która ma wyjaśnić, co było przyczyną śmierci.

Od jej wyniku zależeć będą dalsze czynności i decyzje o ewentualnej zmianie zarzutu. Trzeba ustalić, czy zgon pokrzywdzonego nastąpił wskutek np. przedawkowania alkoholu, czy pozostawienia go i wychłodzenia organizmu.

Śledztwo będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Iławie, która czeka jeszcze na przekazanie materiałów tej sprawy z policji.

Za nieudzielenie pomocy człowiekowi, który znajduje się w położeniu grożącym utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ciało mężczyzny znalezione na drodze

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Boguszewski (PAP)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, policja, sledztwo, pomoc, Susz, zarzut
Trwa ogromna akcja poszukiwawcza. Do działań włączony został policyjny śmigłowiec

Na Warmii i Mazurach trwa jedna z największych akcji poszukiwawczych w ostatnich miesiącach. Policjanci wspierani przez strażaków starają się ustalić miejsce pobytu zaginionej pod koniec grudnia...

Zamknij
RadioOlsztynTV