Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nikt nie chce być komisarzem

Ratusz w Elblągu

Elbląg czeka paraliż administracyjny, bo nie ma chętnych do przyjęcia obowiązków komisarza do czasu przedterminowych wyborów.

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski nie wskaże osoby, która do przedterminowych wyborów będzie pełnić obowiązki odwołanego prezydenta Elbląga i Rady Miasta. Wojewoda tłumaczy, że nie są to jego kompetencje tylko premiera.

14 kwietnia w wyniku referendum pracę stracił prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. Odwołano także wszystkich radnych.

Po 11 dniach od głosowania pojawiają się pierwsze kłopoty. Przede wszystkim z podpisywaniem umów notarialnych przez elblążan kupujących mieszkania komunalne. Problemy te może rozwiązać komisarz. Trudne obowiązki, w liczącym blisko 130 tysięcy mieszkańców Elblągu, miałby pełnić najwyżej 90 dni, czyli do wyborów. Mimo, że na nieformalnej giełdzie pojawiało się wiele nazwisk samorządowców z Elbląga i nie tylko, żaden z nich nie zgodził się.

W ordynacji wyborczej mówi się o dwóch konkretnych terminach – to 7 dni na protesty wyborcze i 14 dni na ich rozpatrzenie. A kiedy powinien pojawić się komisarz? Ustawa mówi – niezwłocznie. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, referendum, wybory
Panorama Elbląga . Fot. UM Elbląg
Elbląg chce do Pomorza

Nie milkną echa zapowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości dotyczących oderwania Elbląga od województwa warmińsko- mazurskiego. Tym razem temat ten pojawił się na sesji Sejmiku, a poruszył...

Zamknij
RadioOlsztynTV