Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieoczekiwany problem ze śmieciami w Olsztynie

pojemniki na odpady, fot. Wojciech Jermakow

Firmy operujące na rynku odpadów nie są w stanie wykonać swoich planów biznesowych, bo… zbyt dobrze segregujemy nasze odpady.

Olsztyński Remondis odbiera o 30 procent śmieci mniej, niż planował, a przez to mniej zarabia. Wyraźnie mniej zmieszanych śmieci trafia też do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. W tym roku będzie to prawdopodobnie 50 tysięcy ton, zamiast planowanych 70 tysięcy. Te różnice mogą stać się problemem dla budowanego w Olsztynie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, który ze śmieci ma wytwarzać paliwo dla cementowni i ciepłowni.

Zdaniem prezesa ZGOK Adama Sierzputowskiego, braki można wprawdzie uzupełnić śmieciami segregowanymi, ale jednocześnie przyznaje, że ucierpieć na tym może jakość produkowanego paliwa:

00:00 / 00:00

Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi ma ruszyć w połowie przyszłego roku. Ma on odbierać śmieci z Olsztyna oraz z 36 gmin województwa warmińsko-mazurskiego. (apiedz/bsc/as)

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, segregacja, śmieci, ZGOK
Olsztynianie wzorowo segregują odpady

Aż o 20 tysięcy ton odpadów mniej trafia od mieszkańców Olsztyna do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego w stosunku do zakładanego planu - potwierdził prezes OZK Rafał Targoński....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV