Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niemal 17 ton żywności zebrano podczas świątecznej zbiórki w regionie

Fot. Bank Żywności w Elblągu

Niemal 17 ton żywności zebrano w miniony weekend w kilkudziesięciu miejscowościach regionu. W zbiórkę zaangażowanych było około 1,5 tysiąca wolontariuszy, a mieszkańcy regionu pokazali, że mają wielkie serca.

– To była dobra zbiórka – ocenia Jolanta Markiewicz z Banku Żywności w Olsztynie.

Mimo, że wynik nie jest rekordowy, to jednak bardzo zadowalający. Zebraliśmy prawie 17 ton żywności w Olsztynie i na terenie naszego województwa. (…) Starczy to na świąteczne stoły, będą to godne święta.

00:00 / 00:00

W trakcie świątecznej zbiórki żywności przeprowadzonej w miniony weekend przez elbląski Bank Żywności udało się zebrać ponad 4 tony produktów spożywczych dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Jak podkreśla prezes Banku Żywności w Elblągu Teresa Bocheńska, nie jest to ostateczny rezultat zbiórki, ponieważ spływają jeszcze dane z sąsiednich miast, w których była prowadzona.

Nie mamy jeszcze informacji z Młynar, Tolkmicka oraz Jegłownika. Nie zmienia to faktu, że to, co zebraliśmy w samym Elblągu bardzo nas cieszy. Po tej zbiórce widać, że powoli wracamy do normalności po pandemii. Jak zwykle najwięcej było mąki, ale nie zabrakło także słodyczy. (…) Bardzo dziękujemy naszym darczyńcom za to, że chcieli się z innymi podzielić.

00:00 / 00:00

Żywność ze zbiórki jest w tej chwili ważona ją i sortowana. Wkrótce zostanie podzielona na paczki i, przy wsparciu organizacji partnerskich, trafi do potrzebujących.

Fot. Bank Żywności w Elblągu

Autor: A. Minkiewicz-Zaremba/J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Boże Narodzenie, żywność, zbiórka żywności, potrzebujący, Świąteczna Zbiórka Żywności
Rozpoczyna się Adwent. To czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia

W Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Przez cztery kolejne niedziele wierni będą przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia. W kościołach pojawiły się wieńce z czterema świecami...

Zamknij
RadioOlsztynTV