Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie wszyscy przedsiębiorcy odebrali numer rachunku składkowego w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Część przedsiębiorców na Warmii i Mazurach wciąż nie odebrało swojego numeru rachunku składkowego w ZUS. Jest on niezbędny do opłacania składek od nowego roku.

Nowa e-składka ma być ułatwieniem dla przedsiębiorców – zamiast kilku przelewów, będą od nowego roku wysyłać jeden, a ZUS będzie sam rozdzielał pieniądze na poszczególne składki. Nie będzie to możliwe bez znajomości swojego nowego rachunku.

ZUS od trzech miesięcy stara się dotrzeć do wszystkich firm – były wysyłane dwukrotnie listy polecone i listy zwykłe. Część z nich wróciła nieodebrana.

Przedsiębiorcy, do których nie dotarł ich numer rachunku, mogą go sprawdzić w oddziałach ZUS, przez internet, lub wchodząc na stronę eskladka.pl.
Ważne też, by sprawdzić, czy firma nie ma zaległości w opłacanych składkach, bo wpłaty od stycznia będą w pierwszej kolejności przekazywane właśnie na zaległe składki.

Autorka: A.Skrago
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Warmia i Mazury zrealizują wspólne inwestycje z Obwodem Kaliningradzkim

Rada Ministrów przyjęła program Polska-Rosja. Federacja Rosyjska do programu przystąpiła 26 grudnia. Dzięki współpracy 41,65 mln euro ze środków Unii Europejskiej trafi do beneficjentów z województw:...

Zamknij
RadioOlsztynTV