Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ma dnia bez tragedii na wodzie. Tylko wczoraj w kraju utonęły trzy osoby, z czego jedna w Elblągu

Fot. fotolia

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa nad wodą. Tylko wczoraj w kraju utonęły trzy osoby, w tym jedna w Elblągu.

W rzece Elbląg na Starówce utonął starszy mężczyzna. Tragedię wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury, planowa jest sekcja zwłok – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

00:00 / 00:00

Dodajmy, służby ratunkowe wezwał świadek, który widział jak starszy pan zsunął się do wody z nabrzeża po lewej stronie rzeki. Na miejsce wezwane zostały patrole wodne policji i straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe. Mimo szybkiej akcji mężczyzny nie udało się uratować.

To trzeci człowiek, który w tym roku utonął w rzece Elbląg. Pierwszy przypadek miał miejsce zimą. A kolejny kilka dni temu w pobliżu jeziora Druzno.

Do dwóch innych wypadków doszło na Mazowszu i w lubuskiem.

Pamiętajcie, że każda woda to żywioł niebezpieczny i nieprzewidywalny. Dlatego spędzając gorące dni nad zbiornikami wodnymi, nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa

– poinformowało na Twitterze RCB.


Centrum przestrzega, by nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, ani nie skakać do wody w nieznanych miejscach. Pływać można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Nie należy wypływać na materacu daleko od brzegu, ani bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Trzeba natomiast stosować się do poleceń ratowników oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

 

Autor: PAP/M. Stankiewicz
Redakjca: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w topielec, woda, rzeka, jezioro
Sezon żeglarski na Mazurach trwa w najlepsze

Aura w ostatnie dni sierpnia sprawia, że na Mazurach wciąż jest wielu turystów. Choć nie jest zbyt wietrznie, nie brakuje żeglarzy na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich...

Zamknij
RadioOlsztynTV