Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepsze systemy rozkładania narożników


Jest wiele aspektów, na które musisz zwrócić uwagę przed zakupem narożnika. Jeżeli ustalisz, że Twój mebel wypoczynkowy ma mieć funkcję spania, to staniesz przed dylematem, jaki system rozkładania narożnika wybrać? To ważne w perspektywie jego późniejszego użytkowania, ale też wyglądu czy wyposażenia. Stelaż belgijski? Mebel z systemem delfin? A może DL? Warto znać te pojęcia przy zakupie sofy idealnej!

Zastosowany przez producenta mechanizm ma wpływ na szybkość rozkładania mebla, obecność schowków na pościel, wielkość powierzchni spania czy wreszcie wygodę podczas spania codziennego lub okazjonalnego.

  1. Poznaj najpopularniejsze systemy rozkładania narożnika.
  2. Dowiedz się, jak działają poszczególne systemy rozkładania sof.
  3. Wybierz system rozkładania mebla, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Mechanizm DL

System DL to popularny mechanizm, który pozwala rozłożyć narożnik szybko i bez większego wysiłku. Na początku wysuwamy siedzisko, a potem składamy oparcie na płasko. W ten sposób powstaje spora i równa powierzchnia spania odpowiednia dla dwóch osób. Automat DL nie wymaga odsuwania narożnika od ściany, a ze względu na swoją konstrukcję zostawia jeszcze sporo miejsca pod łóżkiem. Zazwyczaj producenci umieszczają tam pojemnik na pościel.

System rozkładania Delfin

W przypadku narożników z funkcją spania, często można spotkać mechanizm rozkładania Delfin. Taki system rozkładania sofy wymaga wysunięcia siedziska, a następnie uniesienie go. Uzyskujesz dzięki temu płaską powierzchnię, która jest doskonała nawet do spania codziennego. W bocznej części mebla typu Delfin zazwyczaj znajduje się duży pojemnik na pościel.

System klik klak

Rozkładanie polega na tym, że podnosimy do góry siedzisko i przyciskamy je do oparcia, aż usłyszymy charakterystyczne kliknięcie. To oznacza rozluźnienie blokady i po opuszczeniu siedziska uzyskujemy rozkładane łóżko. Pościel zazwyczaj znajduje się w pojemniku pod nim. Choć system jest bardzo prosty, to jednak nie cieszy się popularnością ze względu na mało wygodną powierzchnię (zagłębienie między dwoma elementami łóżka).

Narożniki z systemem belgijskim

System belgijski jako jedyny umożliwia dostęp do idealnie gładkie powierzchni spania. Oferuje ją materac piankowy, który rozkłada się po wysunięciu siedziska. Kolejne elementy stelaża po wysunięciu są podtrzymywane przez stalowe nogi. Całość prezentuje się jak łóżko na rozkładanych nogach. Automat belgijski nadaje się jednak raczej do okazjonalnego spania z uwagi na to automat belgijski nie jest stabilny i wytrzymały szczególnie w przypadku bardziej otyłych osób. Minusem jest brak pojemnika na pościel.

Meble wypoczynkowe z pufą

Takie łóżko powstaje poprzez dostawienie pufy do właściwej części siedziska. Udaje się uzyskać w ten sposób powierzchnię spania dla dwóch osób. Duże znaczenie ma to, że na co dzień pufa to dodatkowe siedzisko, które można ustawiać w salonie w dowolnych konfiguracjach, tworząc nowoczesny i minimalistyczny zestaw wypoczynkowy.

Jakie systemy rozkładania sof są najlepsze?

O tym, czy dany system rozkładania jest wygodny, czy nie decyduje przede wszystkim to, jaką powierzchnię spania chcesz uzyskać.

Jeśli wykorzystujesz narożnik do spania codziennego, to zależy Ci na tym, żeby:

  • łóżko było spore,
  • wyposażone w sprężyny bonellowe,
  • wyposażone w pojemnik na pościel,
  • łatwe w rozkładaniu, bez konieczności używania siły czy przestawiania innych mebli.

Jeżeli zatem Twój narożnik to jednocześnie miejsce noclegowe, to dobrym wyborem będzie narożnik z funkcją spania wyposażony w system rozkładania DL lub system typu Delfin. Meble ze stelażem belgijskim, wyposażone w system typu klik-klak czy z dostawianą pufą nadadzą się doskonale do spania okazjonalnego.


Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Atak zimy w regionie. Na drogach pracują pługopiaskarki

Po nocnych opadach śniegu wszystkie główne drogi na Warmii i Mazurach są przejezdne, ale miejscami może występować błoto pośniegowe i lokalne śliskości - przekazały w poniedziałek...

Zamknij
RadioOlsztynTV