Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Atak zimy w regionie. Na drogach pracują pługopiaskarki

Po nocnych opadach śniegu wszystkie główne drogi na Warmii i Mazurach są przejezdne, ale miejscami może występować błoto pośniegowe i lokalne śliskości – przekazały w poniedziałek rano służby drogowe.

Krzysztof Sadzewicz z GDDKiA w Olsztynie poinformował, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. „Błoto pośniegowe występuje lokalnie w centralnej części województwa. Pozostałe trasy są czarne, mokre” – dodał.

Na drogach krajowych pracuje 59 pojazdów zimowego utrzymania, na wojewódzkich 44 pługopiaskarki.

„Wszystkie nasze drogi są przejezdne, ale wszędzie występuje jakaś śliskość. Część dróg jest czarna, mokra, ale na niektórych zalega jeszcze błoto pośniegowe” – powiedział Ryszard Dulski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Na Warmii i Mazurach opady śniegu trwały przez całą noc, z różnym natężeniem. Rano pokrywa śnieżna miała grubość 3-10 cm, najwięcej śniegu spadło w południowo-zachodniej części regionu. Temperatura powietrza waha się w okolicach zera; od plus 0,5 st. C do minus 1 st. C w okolicach Nidzicy i Olecka.

Według służb drogowych w ostatnich godzinach nie było żadnych zgłoszeń o wypadkach na głównych trasach w regionie.

Fot. M. Rutynowski

Fot. M. Rutynowski

Fot. M. Rutynowski

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, Warmia Mazury
Ostatnia kolejka piłkarskiej 3. ligi za nami. Śnieg pokrzyżował plany Zniczowi Biała Piska

Dziś mieli grać także piłkarze 3-ligowego Znicza Biała Piska. Nieudana dla nich jesień zakończyła się jednak szybciej, niż planowali, ponieważ dzisiejszy mecz z Pilicą Białobrzegi został...

Zamknij
RadioOlsztynTV