Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na weekend Olsztyn stał się triathlonową stolicą Europy [ZDJĘCIA]

Fot. A. Podbielska

 Po sobotnim Pucharze Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim, w niedzielę rozgrywany jest Puchar Polski na dystansach supersprinterskim, sprinterskim i olimpijskim.

Do niedzielnych startów zgłosiło się ponad 600 zawodników. Organizatorzy cieszyli się z pogody, a zawodnicy chwalili wymagającą trasę.

– Rok temu do ostatniej chwili mierzyliśmy temperaturę wody, etap pływacki był naprawdę zagrożony, ale w tym roku pogoda dopisała, temperatura wody 19 stopni, więc komfortowe warunki – mówi Piotr Matkiewicz.

Na dystansie sprinterskim triumfował Tomasz Brembor. – Trasa wymagająca – długi podjazd, a potem długi podbieg, więc choć to sprint, to trzeba było podejść z głową. Trasa selektywna, urozmaicona. Mi się to podoba – zapewniał tuż po ukończeniu wyścigu.

– Bardzo podoba mi się tu infrastruktura, idealne miejsce. Trasa faktycznie wymagająca, ale jest dobrze – dodawała Aleksandra Jędrzejewska, zwyciężczyni zmagań na dystansie sprinterskim.

Na dystansie supersprinterskim najlepszy był Piotr Bronakowski, a spośród kobiet – Józefina Młynarska.

Ze względu na zawody kierowcy muszą liczyć się z trudnieniami – ulica Sielska jest zwężona, ruch odbywa się w dwie strony jedną jezdnią. Ulica Schumanna jest nieprzejezdna w stronę Sielskiej. Nie da się też przejechać ulicą Kapitańską. Te utrudnienia mają zakończyć się około 18.30.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, zawody, rower, bieg, sprint, Triathlon, amator, dystans
Ponad stu zawodników rywalizowało w ekstremalnie trudnym biegu „Graniczna dziesiątka”

W lesie nad rzeką Baudą, niedaleko Fromborka odbył się ekstremalny bieg „Graniczna Dziesiątka". Na starcie stanęło ponad 100 uczestników, głównie przedstawicieli służb mundurowych. Bieg w rzece,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV