Ponad stu zawodników rywalizowało w ekstremalnie trudnym biegu „Graniczna dziesiątka”

W lesie nad rzeką Baudą, niedaleko Fromborka odbył się ekstremalny bieg „Graniczna Dziesiątka”. Na starcie stanęło ponad 100 uczestników, głównie przedstawicieli służb mundurowych.

Bieg w rzece, gdzie na niektórych odcinkach woda sięgała aż po szyję, bagno, piaszczyste i strome góry oraz ostre i niebezpieczne zbiegi – z takimi przeszkodami musieli poradzić sobie uczestnicy zawodów.

Rywalizację wygrał plut. SG Michał Jadeszko z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, na co dzień pełniący służbę w PSG w Olsztynie. Pokonał trasę ponad 10 km w czasie  1’36’19.

Puchary zwycięzcom biegu wręczył Komendant PSG w Grzechotkach ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz oraz przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych.

Organizatorami biegu byli: Stowarzyszenie Sportowe RIM TIM TEAM Braniewo, Placówka Straży Granicznej w Grzechotkach, Nadleśnictwo Zaporowo, Państwowa Straż Pożarna oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Tekst/Zdjęcia: Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Więcej w bieg, straż graniczna
Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie uczciła 100-lecie odzyskania niepodległości

Uczniowie, rodzice i nauczyciele związani ze Szkołą Podstawową nr 2 w Olsztynie biegali, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła już po raz 10 włączyła...