Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na 12 lat więzienia sąd skazał Tunezyjczyka oskarżonego o zabójstwo 21-latka w Ełku

Skazany Lassad A. ma także zapłacić w sumie 70 tysięcy złotych zadośćuczynienia matce i siostrze zmarłego. Takiej kary chciała prokuratura. Obrona wnioskowała o uniewinnienie. Wyrok Sądu Okręgowego w Suwałkach nie jest prawomocny.

Wyrok ogłosił sędzia Maciej Ramotowski.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Zbrodnia miała miejsce w noc sylwestrową z 2016 na 2017 rok. Awantura zaczęła się, gdy z baru wybiegł młody mężczyzna, który zabrał stamtąd dwie butelki napojów. W pościg za nim ruszyli: Tunezyjczyk, pracujący w barze jako kucharz oraz właściciel lokalu, z pochodzenia Algierczyk. Gdy dogonili 21-latka, doszło do szarpaniny, podczas której został on pchnięty nożem. Młody mężczyzna zmarł. Po tym zdarzeniu na ulicach Ełku doszło do zamieszek i starć z policją.

Oskarżony o zabójstwo Lassad A. nie przyznał się do zarzutu, przed sądem. Nie chciał składać wyjaśnień i odpowiadać na pytania stron. W śledztwie mówił, że nie chciał zabić i nie pamięta, jak do tego doszło.

Wcześniej sąd skazał właściciela baru Abdiego L. na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata za udział w bójce i nieudzielenie pomocy zaatakowanemu nożem Danielowi. Skazany miał matce i siostrze 21-latka zapłacić 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Około 40 osób odpowiadało także przed sądem w związku z zamieszkami, jakie po śmierci 21-latka wybuchły w mieście. Większość oskarżonych dobrowolnie poddała się karze. Kilka osób usłyszało wyroki więzienia, bo były wcześniej karane.

 

 

Autor: PAP/M.Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Ełk, wyrok, proces, morderstwo, zabójstwo, awantura, daniel, sąd okręgowy, tunezyjczyk, sylwestrowa noc, temida
„Artykuł był kłamstwem a sąd miał zastąpić rzetelnego dziennikarza”. Mecenas Lech Obara o procesie przeciwko wydawcy dziennika Fakt

Artykuł „Wiceminister pod lupą CBA” był kłamstwem - powiedział w Porannych pytaniach  mecenas Lech Obara. Obara reprezentował Jerzego Szmita w procesie o naruszenie dóbr osobistych. Sprawa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV