Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie  

MP w kolarstwie. W Lubawie wyłoniono kolejnych medalistów

Fot. J. Sulecki

Trwają Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Od czwartku do niedzieli zawodnicy rywalizują na drogach Warmii i Mazur.

Za nami drugi dzień zmagań. W piątek kolarze ścigali się w Lubawie i jej okolicach.

Chcielibyśmy wyłonić najmocniejszych, najlepszych kolarzy. Oczywiście chcielibyśmy, aby polskie kolarstwo stale podnosiło swój poziom. Właśnie dlatego przygotowaliśmy selektywną trasę. Wzgórza Dylewskie to naprawdę piękny teren. Nie jest górzysty, lecz pagórkowaty, wymagający od zawodników dużej siły. W kategorii juniorów wystartowało ponad 130 kolarzy, a w kategorii U23, czyli orlików, prawie 80

– powiedział dyrektor imprezy Andrzej Sypytkowski.

Juniorzy rywalizowali na dystansie 120 kilometrów, natomiast mężczyźni do 23. roku życia mieli do pokonania prawie 140 kilometrów. Jako pierwszy na mecie zameldował się Szymon Wiśniewski. Na kolejnych stopniach podium stanęli Filip Aspadarec i Patryk Goszczurny.

To był bardzo ciężki wyścig. Nie pomagała wysoka temperatura. Dzięki pomocy mojego klubowego kolegi i bardzo dobrej współpracy udało mi się wygrać. Jaka była trasa? Fajna, pasowała mi. Były na niej krótkie podjazdy – takie lubię. Nie przepadam za wysokimi górami, więc ta trasa bardzo mi odpowiadała.

– podsumował Szymon Wiśniewski. Szczegółowe wyniki na stronie >>>pzkol.pl.

W sobotę w Lubawie rywalizować będzie elita kobiet, a następnie zawodnicy głusi i niedosłyszący. Z kolei w niedzielę uczestnicy mistrzostwa przeniosą się do Ostródy, gdzie odbędzie się ostatni etap rywalizacji.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Harmonogram Mistrzostw Polski na weekend:

Sobota (27.06) – wyścig ze startu wspólnego – Lubawa

9:00 – start kategorii elita kobiet + orliczka (120,5 km | 1520 m | 5 rund)
13:30 – ceremonia dekoracji

Niedziela (28.06) – wyścigi ze startu wspólnego – Ostróda

8:55 – start tandemów (83,5 km | 920 m | 3 rundy)
9:00 – start kategorii juniorek (83,5 km | 920 m | 3 rundy)
12:00 – start kategorii elita mężczyzn (179 km | 2180 m | 7 rund)
13:00 – 1. ceremonia dekoracji
17:00 – 2. ceremonia dekoracji

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

MP w kolarstwie. Kwiatkowski i Włodarczyk najszybsi

Ruszyły Mistrzostwa Polski w kolarstwie. Kwiatkowski w gronie faworytów

Więcej w MP
Trenerka Kormorana pozytywnie ocenia występ podopiecznych podczas zimowych MP

Zakończyły się  Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w Lublinie. Z warmińsko-mazurskich klubów - Kormorana Olsztyn, Jedynki Elbląg, Orki Iława i Płetwala Szczytno startowali jedynie juniorzy. W swojej...

Zamknij
RadioOlsztynTV