Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister zdrowia zapowiada 5 tysięcy testów na dobę i dystrybucję kolejnych środków ochronnych

Służba zdrowia dostanie olejne środki ochronne

Ministerstwo zdrowia podjęło decyzję o dystrybucji kolejnych środków ochronnych. To 5 milionów 200 tysięcy maseczek, 32 tysiące kombinezonów ochronnych i 6 milionów rękawiczek.

Jak poinformował na konferencji prasowej minister Łukasz Szumowski, do aptek, placówek podstawowej opieki zdrowotnej, do ratownictwa medycznego, policji, straży granicznej trafi 41,5 tysiąca gogli ochronnych i 60 tysięcy 5-litrowych pojemników z płynem dezynfekcyjnym.

Do szpitali jednoimiennych trafiło już 16 tysięcy masek, 12 tysięcy kombinezonów i 3 tysiące gogli ochronnych. Minister Szumowski zapowiedział, że w tym tygodniu liczba wykonywanych testów wzrośnie do 5 tysięcy na dobę.

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zmarło 26 osób, zainfekowane są 1984.

W żadnym kraju na świecie nie testuje się wszystkich osób asymptomatycznych w populacji. Testuje się te osoby, które mają prawdopodobieństwo zakażenia, wtedy odsetek fałszywie dodatnich i fałszywie ujemnych wyników jest akceptowalny

– powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpitale, sprzęt, minister zdrowia, koronawirus
Lokalne firmy apelują: „Monitorujcie kto potrzebuje pomocy”. W Elblągu wsparcie płynie nie tylko do szpitali

Elbląskie, lokalne firmy wspierają szpitale, hospicjum czy placówki pomocy społecznej. Restauracje codziennie dowożą posiłki dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Pracownie krawieckie przestawiły się na szycie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV