Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mimo że na koncie miał 23 punkty nadal łamał przepisy FILM

Pirat drogowy miał już on na swoim koncie 23 punkty karne

21-letni pirat drogowy dwukrotnie w ciągu kilku minut przekroczył dozwoloną prędkość.

W Gwiździnach koło Nowego Miasta Lubawskiego kierowany przez 21-latka dostawczy volkswagen jechał z prędkością 94 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Funkcjonariusze drogówki, którzy ruszyli za oddalającym się pojazdem, używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych jednak kierowca nie reagował. Ponieważ samochód poruszał z bardzo dużą prędkością mundurowi myśleli, że ucieka chcąc uniknąć kary. W trakcie próby zatrzymania pojazdu policjanci po raz kolejny zmierzyli prędkość pojazdu, który tym razem pruł 137 km/h przy dopuszczalnej prędkości 90 km/h.

Przekroczenie prędkości kierowca tłumaczył zwykłym roztargnieniem. 21-latek miał prawo jazdy od ponad roku. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że ma już on na swoim koncie 23 punkty karne. To oznacza, że młody kierowca niebawem straci uprawnienia do kierowania pojazdami.


(bsc)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kurzętnik, fot. Sławomir Ostrowski
Minus 50 procent dla Rodzin 500 plus

Osoby korzystające z rządowego programu będą mogły kupić działki budowlane połowę taniej. Taką ofertę przygotowała gmina Kurzętnik. Wystawiła na sprzedaż 33 nieruchomości w Tereszewie. W ciągu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV