Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mikser ręczny – jak wybrać idealny sprzęt do swojej kuchni?

Fot. freepik.com

Trudno wyobrazić sobie kompletne wyposażenie kuchni bez miksera ręcznego. To jeden z podstawowych sprzętów do przygotowywania wypieków i nie tylko. Aby znaleźć idealny model dla siebie, warto zwrócić uwagę zarówno na jego funkcje, jak i design. Co dokładnie rozważyć?

Miksery ręczne – jaka moc urządzenia?

W sklepach z AGD można znaleźć miksery ręczne o różnych zakresach mocy. Im więcej oferuje urządzenie, tym dłużej jest w stanie pracować na wysokich obrotach. Wyróżnia się modele:

  • do 300 W – dobre do lekkich zadań, takich jak mieszanie ciasta na naleśniki;
  • od 350 W do 500 W – odpowiednie do nieco bardziej wymagających czynności, takie jak ubijanie białek czy mieszanie cięższych ciast (np. na biszkopt);
  • od 550 W – idealne do intensywnego użytku, poradzą sobie z miksowaniem twardych składników, a także do pracy z dużymi ilościami jedzenia.

Każdy powinien dopasować moc miksera do własnych potrzeb. Im częściej chce się korzystać z urządzenia, tym lepiej postawić na większą moc. Przy okazji warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji prędkości i to, ile poziomów działania oferuje konkretny model.

Miksery ręczne z misą czy bez?

Ręczne miksery występują w dwóch wersjach – z misą w zestawie oraz samodzielnie. Warianty bez miski są lekkie i wygodne w obsłudze, a także pozwalają na mieszanie składników w różnych naczyniach. Można dopasować np. wielkość formy do swoich aktualnych potrzeb i porcji jedzenia.

Natomiast miksery bez misy zajmują mniej miejsca i łatwo ukryć je w szafce czy szufladzie. Stanowią dobre rozwiązanie do niewielkich kuchni, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy przestrzeni. Często są również tańsze od modeli wyposażonych w misę, które idealnie sprawdzają się przy mieszaniu dużych porcji składników.

Miska pozwala niekiedy na miksowanie jedzenia bez potrzeby trzymania sprzętu w rękach. To dość wygodne przy dłuższym użytkowaniu. Poza tym przy jej zamkniętej wersji łatwiej uniknąć bałaganu powodowanego przez rozpryskiwanie składników. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zestaw zajmuje więcej miejsca i należy mieć odpowiednią ilość przestrzeni do przechowywania.

Dobre miksery ręczne – jakie mają funkcje?

Polecane miksery ręczne oferują znacznie więcej niż samo mieszanie składników. Wiele z nich ma także funkcję zagniatania. Przydaje się ona np. podczas przygotowywania ciasta na chleb czy inne wypieki. Niektóre urządzenia dzięki specjalnym końcówkom pozwalają na ucieranie pokarmów, co może być przydatne przy sporządzaniu posiłków dla małych dzieci rozszerzających dietę.

Większość mikserów kuchennych ręcznych ma funkcję turbo. Pozwala ona rozbić np. grudki mąki powstałe w cieście, przez co masa zyskuje pożądaną, gładką konsystencję. Warto stawiać na modele oferujące wymienne końcówki, ponieważ znacznie upraszczają one dopasowanie działania sprzętu do przygotowywanych posiłków.

Nowoczesne warianty mikserów ręcznych wyróżniają się, m.in.:

  • rózgami do napowietrzania;
  • panelem sterowania z wyświetlaczem LED;
  • materiałowymi pokrowcami na wszystkie elementy.

Design miksera ręcznego – szeroki wybór

Większość mikserów ręcznych cechuje się klasycznym wyglądem i zwykle białym kolorem. Jeśli jednak chce się zadbać o każdy element wyposażenia kuchni, można dopasować design urządzenia do aranżacji pomieszczenia i pozostałych sprzętów AGD. W ostatnich latach popularnością cieszą się modele stylizowane na retro. Mają finezyjne kształty i nietypowe odcienie – błękitne, beżowe czy czerwone.

Mikser ręczny powinien znaleźć się w każdej kuchni, dlatego warto znaleźć opcję jak najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb. Trzeba dobrać odpowiednią moc, rozważyć obecność misy w zestawie, a także zadbać o przydatne funkcje i stylowy wygląd sprzętu.

Artykuł sponsorowany

Więcej w artykuł sponsorowany
Grzejniki – czym kierować się podczas ich wyboru?

Elektryczne wymienniki cieplne stanowią niezbędny element wyposażenia domów, w których brakuje systemu centralnego ogrzewania. Ich ogromnymi zaletami są efektywność działania, łatwość montażu i różnorodność. Co warto...

Zamknij
RadioOlsztynTV