Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy powiatu braniewskiego kolejnymi ofiarami oszustów

Fot. fotolia

Ponad 80 tysięcy złotych – tyle łącznie stracili mieszkańcy powiatu braniewskiego. Wszystko za sprawą oszustów, którzy wyłudzili pieniądze podszywając się najpierw pod pracownika poczty, a następnie policjanta.

Do braniewskich policjantów zgłosiła się kobieta, która straciła 20 tysięcy złotych, a następnie małżeństwo, które przyznało, że oddało oszustom 60 tysięcy złotych.

Schemat działania przestępców wyglądał bardzo podobnie. Najpierw seniorzy odebrali telefon od rzekomego pracownika poczty, któremu podali swój adres. Później skontaktował się z nimi fałszywy policjant, przekonując, że rozpracowują pewną grupę przestępczą, a jedynym sposobem zabezpieczenia swoich oszczędności jest przekazanie ich funkcjonariuszom. Pokrzywdzeni postąpili tak, jak ich poinstruowano

– relacjonowała komisarz Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

00:00 / 00:00

Prawdziwi policjanci po raz kolejny przypominają, że nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach. Nigdy także nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszustwo, seniorzy
Strumień pieniędzy płynie na Mazury

Ponad 300 milionów złotych warte były inwestycje prowadzone w tym roku przez Wody Polskie na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. – Mają one zwiększyć bezpieczeństwo żeglugi –...

Zamknij
RadioOlsztynTV