Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miał w aucie „koguta” i chciał zatrzymać samochód do kontroli drogowej. 18-latek odpowie przed sądem

Fot. Policja

Pięciu młodych mężczyzn z powiatu bartoszyckiego zabawiało się w policjantów drogówki. Za głupie żarty trafią na salę sądową.

Wczoraj przed północą bartoszyccy policjanci zostali poinformowani, że na trasie Samolubie – Bartoszyce osoby jadące nieoznakowanym audi, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowały zatrzymać do kontroli drogowej kobietę jadącą tą drogą.

Policjanci odnaleźli auto zaparkowane na jednej z miejskich ulic. Wewnątrz siedziało pięciu młodych mężczyzn, w wieku od 17 do 22 lat. Za kierownicą siedział 18–latek z gminy Sępopol. Kierowca twierdził, że nie ma pojęcia o czym mowa. Policjanci przeszukali auto i w schowku znaleźli urządzenie, które po podłączeniu do samochodowej zapalniczki emitowało niebieskie światło i dźwięk policyjnej syreny.

18–latek odpowie przed sądem za dwa wykroczenia tj. brak wymaganego dokumentu w trakcie kontroli oraz za posiadanie w pojeździe i używanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie będąc do tego uprawnionym. Mężczyźnie grozi kara aresztu albo grzywny do pięciu tysięcy złotych.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, drogówka, kogut
Uczestniczki kolizji wdzięczne policjantom za pomoc. Wysłały maila z podziękowaniami

Na skrzynkę mailową Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie wpłynęło pisemne podziękowanie od kierującej i pasażerki auta, które wylądowało w rowie. Kobiety kilka dni wcześniej uczestniczyły w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV