JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Meble Wójcik bez trudu pokonały KPR Legionowo

Mecz Meble Wójcik – KPR Legionowo. Fot. Anna Dembińska

W czwartej kolejce rozgrywek PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn zespół Meble Wójcik we własnej hali pewnie zwyciężył KPR Legionowo 29 do 20.

Do przerwy nic nie wskazywało na dość gładkie zwycięstwo gospodarzy W 22 minucie KPR Legionowo prowadził 9 do 7, ale już do końca bramki rzucali tylko Meblarze, którzy ostatecznie na przerwę schodzili prowadząc 11 do 9. Druga połowa to już zdecydowana dominacja elbląskich szczypiornistów, którzy systematycznie zwiększali przewagę, by wygrać pewnie 29 do 20.

Zwycięstwo tym ważniejsze, że odniesione po dwóch, zdaniem trenera Jacka Będzikowskiego udanych, ale przegranych meczach z Opolem i Puławami.

00:00 / 00:00

W grze Mebli Wójcik widać było wyraźną poprawę gry ofensywnej. W meczu punktowali prawie wszyscy zawodnicy z pola, a najwięcej bramek – 9, zdobył obrotowy gospodarzy Bartosz Janiszewski.

Najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz Meblarzy Paweł Kiepulski, pozyskany w tym sezonie z MMTS-u Kwidzyn. Po meczu chwalił kolegów za grę w obronie i przyznał, że najbardziej dał mu się we znaki Kacper Adamski, który pokonał go 7 razy oraz kontuzja prawego nadgarstka.

Wynik ten napawa optymizmem przed wyjazdowym meczem z MKS-em Kalisz w sobotę. Trzy dni później do Elbląga przyjeżdża Mistrz Polski i czołowy zespół europejski PGE Vive Kielce.

Autor: MŚwiniarski
Redakcja: BSChromy

Więcej w Piłka ręczna
Warmia Energa Olsztyn uległa młodej drużynie z Gdańska

Choć w pierwszej połowie prowadzili czterema bramkami, szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn ostatecznie przegrali na wyjeździe z SMS Gdańsk 23:25 (16:12). - Trenowaliśmy przez cały tydzień wariant,...