Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Małe firmy nie odczują wzrostu cen prądu? Jest jeden warunek: do poniedziałku trzeba złożyć specjalny wniosek

Fot. A. Piedziewicz

Ostatni dzwonek dla małych firm, które chcą utrzymać obecne ceny prądu. Tylko do poniedziałku można składać specjalne wnioski, dlatego firmy energetyczne przyjmują je nawet w weekend.

Ceny prądu zostały zamrożone na poziomie z 2018 roku specjalną ustawą. Dzięki niej firmy do końca bieżącego roku nie odczują wzrostu kosztów. Ale żeby z tego skorzystać, mikro i mali przedsiębiorcy muszą złożyć specjalne oświadczenie.

To ważne. Prowadzę jednoosobową firmę, co miesiąc płacę około tysiąca złotych za prąd. Jakakolwiek podwyżka to byłby problem

– przyznaje pan Andrzej, który w sobotę przyszedł złożyć właśnie takie oświadczenie.

00:00 / 00:00

Termin składania oświadczeń mija 29 lipca, dlatego firmy energetyczne także w sobotę i w niedzielę otworzyły swoje punkty obsługi klientów. W Olsztynie przy Ratuszowej i przy Dworcowej takie wnioski można składać w weekend od 9 do 14. Wydłużono także godziny pracy w poniedziałek – punkty będą czynne od godziny 9 do północy.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w energia, ceny, wniosek, prąd, przedsiębiorcy
W regionie powstaną nowe linie energetyczne

Zarząd PGE Dystrybucja podpisał umowę na dofinansowanie budowy elektrycznej linii przesyłowej.  Chodzi o zwiększenie możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii i niezawodność dostaw energii elektrycznej na terenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV