Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidzbark Warmiński będzie miał tężnię solankową. Dziś oficjalne otwarcie obiektu

fot. Łukasz Sadlak

Lidzbark Warmiński otwiera tężnię solankową. To kolejny krok do tego, by miasto stało się uzdrowiskiem.

Jak na razie, w naszym regionie, jedynym miejscem z takim statusem jest Gołdap. Lidzbark Warmiński ma natomiast strefę ochrony uzdrowiskowej – powiedziała Radiu Olsztyn Beata Ferek, konsultant ds. budowy uzdrowiska w mieście:

Powstają obiekty, a jednym z nich jest tężnia wewnętrzna, drugim z obiektów będzie pawilon zdrowia, gdzie będziemy mieli pewne sale służące do lecznictwa, będą promenady, które będą służyły z kolei do tlenoterapii. Warunek jest jeszcze jeden – będzie musiała powstać przychodnia lub szpital. Mamy na to pomysł i prywatnego inwestora, który tuż obok szykuje się do budowy szpitala.

00:00 / 00:00

Lidzbarska tężnia solankowa jest wykonana z drewna sosnowego i wypełniona tysiącem metrów sześciennych tarniny. Ma 6 metrów wysokości. W dolnej części znajduje się basen z wodą solankową. Na górze tężni jest taras widokowy. W pobliżu powstał między innymi parking i plac zabaw.

Inwestycja kosztowała 17 milionów złotych. Będzie też drugi etap. Ten, jak mówiła Beata Ferek, zakłada powstanie domu zdrojowego. Niebawem miasto planuje podpisać umowę z wykonawcą.

Uroczyste otwarcie tężni solankowej zaplanowano na 13.00.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uzdrowisko, zdrowie, Lidzbark Warmiński, tężnia, video, tężnia solankowa
Posłowie PO i PiS o nieudanej próbie odwołania ministrów i unijnych funduszach dla regionu. Oglądaj Poranne Pytania

Odrzucone wnioski o wotum nieufności wobec trzech ministrów: Jacka Sasina, Michała Dworczyka i Mariusza Kamińskiego były jednym z tematów Porannych Pytań Radia Olsztyn. Gośćmi Marka Lewińskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV