Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej łóżek covidowych w szpitalach. Wiceminister Waldemar Kraska zapowiada tworzenie łóżek buforowych

Fot. Adobe Stock

Liczba łóżek covidowych będzie zmniejszana, ale szpitale pozostaną w gotowości na ewentualny wzrost liczby zakażeń koronawirusem – zapowiedział w Olsztynie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W związku z malejącą liczbą zakażeń, trwa redukowanie łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19. W województwie warmińsko-mazurskim jest ich obecnie 527, zajęte są 102. Ministerstwo Zdrowia zamierza redukować liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19, ale jednocześnie zachowując możliwość leczenia takich osób.

Przede wszystkim chcemy, aby ta baza łóżkowa, która była tak rozbudowana w szczycie trzeciej fali, została okrojona, ale jednocześnie była w gotowości na ewentualny wzrost zakażeń. Chcemy także w każdym szpitalu utworzyć od 3 do 5 tzw. łóżek buforowych

– mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wcześniej wiceminister Waldemar Kraska informował, że liczba łóżek covidowych będzie zredukowana do 8 tysięcy. Obecnie w szpitalach z powodu COVID-19 jest leczonych prawie 1 tysiąc 800 pacjentów. W warmińsko-mazurskiem na 102 pacjentów, 25 korzysta ze wspomagania respiratorem.

Ministerstwo zdrowia planuje też wakacyjne szkolenia z obsługi respiratorów dla lekarzy i pielęgniarek, którzy dotychczas takiego sprzętu nie obsługiwali.
Autor: A.Piedziewicz
Redakcja; B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szpital, pacjent, łóżko, koronawirus
Spadła liczba zakażeń koronawirusem. Szpital w Elblągu rozważa luzowanie obostrzeń

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elbląga rozważa luzowanie restrykcji epidemicznych związanych z działalnością oddziałów i przede wszystkim możliwością odwiedzin u chorych. Jest to możliwe, bo spadła liczba...

Zamknij
RadioOlsztynTV