Leśne Arboretum otwiera swoje drzwi na odwiedzających
Po zimowej przerwie ponownie otwarto dla zwiedzających Arboretum w Kudypach. To miejsce, gdzie można zobaczyć ponad tysiąc gatunków drzew i krzewów z różnych części świata.
Wiosna jest tam już dobrze widoczna. Kwitną zawilce i przylaszczki, pojawiły się też pierwsze pąki na drzewach. Leśnicy podkreślają, że to dobry moment, by odwiedzić ogród botaniczny.
Warto zwiedzić nasze Leśne Arboretum, ponieważ znajduje się w nim kolekcja roślin z całego świata. Jest bogata i ciekawa, a wielu egzemplarzy nie zobaczymy nigdzie indziej, niż tylko u nas w Kudypach
– mówił Paweł Wyrzykowski z Nadleśnictwa Kudypy.
Na odwiedzających czekają też nowe elementy, jak kosze lęgowe dla kaczek, a także stałe atrakcje – kolekcje roślin, lapidarium czy ścieżki edukacyjne. Arboretum działa od 1989 roku i jest otwarte dla zwiedzających do końca października.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: Z. Gładysz
Redakcja: M. Rutynowski





























