Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarz szpitala w Biskupcu zakażony koronawirusem

Szpital Powiatowy w Biskupcu

Poddany testom lekarz-rezydent Szpitala Powiatowego w Biskupcu jest zakażony koronawirusem. Informację potwierdził Radiu Olsztyn rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

O tym, jak będzie wyglądała praca tego szpitala poinformujemy wkrótce.

Tylko dziś w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono 9 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Poważna sytuacja jest, między innymi w Szpitalu Miejskim w Olsztynie, gdzie koronawirusa wykryto najpierw u pielęgniarki. Potem na jej oddziale pojawił się zakażony pacjent. Teraz badania przesiewowe potwierdziły pozytywny wynik u kolejnych dwóch osób – to lekarz i osoba ze średniego personelu medycznego.

Jak poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko, przebadani zostaną prawie wszyscy pracownicy szpitala, placówka wstrzymała przyjęcia nowych pacjentów do końca tygodnia.

Kolejne ognisko zakażeń znajduje się w Piszu. Zachorowała fryzjerka, która miała kontakt z wieloma osobami, stąd kwarantannie poddanych jest około setki mieszkańców.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Socha/A.Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, lekarz, zakażenie
Szpital Miejski w Olsztynie ponownie zmienił organizację pracy. Wszystko po wykryciu koronowariusa u pracowników

Kolejne zmiany w funkcjonowaniu Szpitala Miejskiego w Olsztynie po wykryciu przypadków zakażenia koronawirusem w placówce. Decyzją kadry zarządzającej zamknięto blok operacyjny w budynku przy ul. Niepodległości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV