Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lasy Państwowe promują sadzenie drzew. Akcja „Łączą nas drzewa” odbyła się w Świętej Lipce

sadzenie drzew Fot. A. Skrago

Lipy, świerki, dęby – to drzewa, które od dziś będą rosły w okolicy Świętej Lipki – posadzone zostały jako część ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa”. 

Akcja ma skoncentrować uwagę Polaków na roli drzew w przyrodzie – podkreśla wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Żeby pokazać również dorobek Lasów Państwowych i ukazać, jak ważną rolę i funkcję, zwłaszcza w okresie pandemii, pełnią lasy polskie – jak są ważnym elementem naszej świadomości, kultury, gospodarki we wszystkich aspektach

– mówił minister Siarka.

00:00 / 00:00

Za sprawą akcji „Łączą nas drzewa” w okolicy sanktuarium zostało posadzonych kilkaset drzewek – mówi dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Roczniak.

Siedem drzew to lipy, wyhodowane z nasion poświęconych przez papieża Benedykta XVI. Pozostałe drzewa, kilkaset sztuk, to będą dęby. Święta Lipka to szczególne miejsce dla ludzi i dla nas, leśników

– wyjaśnia Adam Roczniak.

00:00 / 00:00

Sadzonki wkopywali m.in. posłowie Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent i Jerzy Małecki, senator PiS Małgorzata Kopiczko, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Drzewka wkopywał też starosta olsztyński Andrzej Abako w asyście nadleśniczego Nadleśnictwa Jedwabno Marka Trędowskiego.

Będzie tu rosło kilka tysięcy drzew, w tym dęby.

00:00 / 00:00

Kampania „Łączą nas drzewa” to jednak nie tylko sadzenie drzew przez przedstawicieli samorządów, rządu i leśników. To też wydarzenia dla mieszkańców, które organizują poszczególne nadleśnictwa. Leśne spacery, imprezy sportowe, akcje sprzątania i warsztaty mają zachęcić do wypoczynku w lasach, a także do włączania się w akcje sadzenia nowych drzew.

sadzenie drzew Fot. A. Skrago

sadzenie drzew Fot. A. Skrago

sadzenie drzew Fot. A. Skrago

sadzenie drzew Fot. A. Skrago

sadzenie drzew Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lasy Państwowe, sadzenie drzew
Lasy Państwowe oferują tereny na biwak. Takie miejsca są w każdym nadleśnictwie

Od 1 maja w Lasach Państwowych w całej Polsce rusza projekt "Zanocuj w lesie". Dzięki temu legalnie będzie można biwakować w wyznaczonych przez nadleśnictwa obszarach. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV