Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kościół katolicki obchodzi dziś Narodowy Dzień Czytania Biblii. Ma on zachęcić do sięgania po Pismo Święte

Z danych Instytutu Statystyki Kościoła katolickiego wynika, że 16 procent Polaków czyta codziennie Biblie. Obchodzony dziś w Kościele pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma zachęcić do samodzielnej lektury następnych.

W ramach akcji „Weź i czytaj” w parafiach zaplanowano krótkie rozważania nad Biblią przed mszą i specjalne nabożeństwa.

– Pismo Święte to fundament naszej kultury – mówi ksiądz Krzysztof Siwek, biblista i rektor kościoła akademickiego świętej Anny w Warszawie. Przypomina, że Biblia ma swoje korzenie w judaizmie i w kulturze greckiej. Chrześcijanie mają jeszcze orędzie Chrystusa, które jest wypełnieniem całego Starego Testamentu.

Wiele osób zastanawia się, jak czytać Biblię. Ksiądz Krzysztof Siwek namawia ich, aby sięgnęli po książkę „Krąg biblijny” Romana Brandstaettera, w której jest odpowiedz na to pytanie. Poeta na pierwszym miejscu wymienia wierność w czytaniu Pisma Świętego. – Zrozumienie przeczytanego fragmentu czytelnik otrzyma w czasie, który Bóg uzna za najlepszy – dodaje ksiądz Krzysztof Siwek. Radzi, aby zacząć czytać od Księgi Rodzaju, która jest na początku Biblii.

W ramach Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego rozważany jest List do Galatów. Jego wydrukowane fragmenty będą rozdawane wiernym.

(IAR/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, religia, kościół, Biblia
20 książek nominowanych do nagrody poetyckiej Orfeusz

195 tomików poetyckich wydanych w Polsce w 2016 roku zgłoszono do 6. edycji Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego Orfeusz. Na posiedzeniu, które odbyło się 27 kwietnia...

Zamknij
RadioOlsztynTV