Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konrad Bukowiecki bez kwalifikacji na mistrzostwa Europy w Toruniu? Sprawdź wyniki HMP

Fot. PAP/Paweł Skraba

Złoty medal w pchnięciu kulą w Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski zdobył Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała). W niedzielę, aby stanąć na najwyższym stopniu podium, wystarczyło 20,77. Drugi był niespodziewanie Jakub Szyszkowski (AZS AWF Katowice) – 20,45, który wyprzedził Konrada Bukowieckiego Kulomiot AZS UWM Olsztyn w najdalszej próbie osiągnął 19.77.

Ten konkurs był w moim wykonaniu śmieszny. Wynik jest fatalny. Jestem zły, smutny, wściekły

– skwitował swój start Konrad Bukowiecki.

00:00 / 00:00

Mistrz Europy z Belgradu z 2017 roku nie może w tym roku odnaleźć formy i nie wypełnił minimum na HME. Bardzo prawdopodobne jednak, że PZLA dołączy go do składu na europejski czempionat.

W zawodach Warmię i Mazury reprezentowała również Alicja Potasznik. W biegu na 60 metrów pobiła życiowy rekord czasem 7,58, ale to nie wystarczyło, żeby pobiegła w finale. Sprinterka AZS UWM Olsztyn z czasem 24,55 nie zakwalifikowała się również do finału w biegu na 200 metrów.

Klaudia Nazarowicz z Sokoła Węgorzewo z wynikiem 11,94 cm znalazła się na 9. miejscu w trójskoku, a Kacper Rudnik z NKS-u Nowe Miasto Lubawskie z wynikiem 14,49 cm zajął 10. miejsce.

W biegu na 400 metrów bezkonkurencyjny okazał się natomiast Karol Zalewski z Reszla, reprezentujący teraz AZS AWF Katowice. Złoty medal zapewnił mu czas 46,53.

 

Źródło: PAP, TVP3 Olsztyn
Autor: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Karol Zalewski, Konrad Bukowiecki, alicja potasznik, Kacper Rudnik
Konrad Bukowiecki wraca po kontuzji i myśli o międzynarodowych zawodach

Weekendowe Halowe Mistrzostwa Polski będą dla części lekkoatletów ostatnią szansą do wywalczenie minimów na zbliżające się Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu. Będą również bardzo istotne dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV