Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konrad Bukowiecki: Atmosfera igrzysk jest coraz bardziej wyczuwalna

Fot. PAP/Paweł Skraba

Już w przyszły piątek w Tokio rozpoczną się igrzyska olimpijskie. Jak najlepiej na najważniejszej imprezie czterolecia chciałby pokazać się czołowy polski kulomiot – pochodzący ze Szczytna Konrad Bukowiecki, zawodnik AZS UWM Olsztyn.

Wicemistrz Europy z 2018 roku od dłuższego czasu nie startował, bo leczył uraz, ale nadrabia zaległości. Ostatnie dni spędził w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, a teraz przeniósł się do COS-u w Spale. Bukowiecki przyznaje, że atmosfera igrzysk jest coraz bardziej wyczuwalna.

Odebraliśmy sprzęt olimpijski. Coraz bardziej dociera do mnie, że te igrzyska w końcu po tych 5 latach się odbędą. To się dzieje, nie możemy się doczekać.

00:00 / 00:00

Na igrzyskach wystąpi więcej zawodników z Warmii i Mazur. Zaprezentuje się Aleksandra Lisowska z AZS-u UWM Olsztyn, kanadyjkarz z Węgorzewa – Tomasz Barniak, siatkarz z Giżycka – Jakub Kochanowski, żeglarz z Mrągowa – Piotr Myszka, a także sprinter Karol Zalewski z Reszla. W sztabie trenerskim siatkarskiej reprezentacji znalazł się znany były siatkarz Indykpolu AZS-u Olsztyn – Paweł Woicki.

Igrzyska olimpijskie oficjalnie rozpoczną się 23 lipca (choć pierwsze zmagania będzie można śledzić już dwa dni wcześniej) i potrwają do 8 sierpnia.

Autor: IAR/L. Tekielski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Igrzyska Olimpijskie
„Ten rok mnie nie oszczędza”. Konrad Bukowiecki z kolejną kontuzją. Czy zdąży się wyleczyć do igrzysk?

Ten rok zdecydowanie go nie oszczędza. Konrad Bukowiecki z kolejną kontuzją. Kulomiot AZS-u UWM Olsztyn nabawił się urazu podczas ostatniego startu w Diamentowej Lidze we Florencji....

Zamknij
RadioOlsztynTV