Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny przetarg zakończony fiaskiem. Wciąż nie wiemy, kto zmodernizuje oczyszczalnię w Elblągu

Fot. EPWIK

Wciąż jest za mało pieniędzy na pilną modernizację oczyszczalni ścieków w Elblągu. Mimo tego, że Elbląskie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pozyskało unijne wsparcie na tę inwestycję.

Pierwszy przetarg został unieważniony, bo oferty nawet dwukrotnie przekraczały budżet. Druga próba wyłonienie wykonawcy też jest nieudana. Podzielenie przedsięwzięcia na trzy etapy niczego nie zmieniło.

Podział kosztownych prac na trzy części wydawał się rozsądny. Cóż z tego jeśli już pierwszy etap okazał się bardzo drogi.

Mamy dwie oferty. Tańsza na ponad 140 mln złotych, droższa na 205 mln złotych

– informuje Andrzej Kurkiewicz, dyrektor Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

A spółka ma na inwestycję niecałe 95 milionów złotych. Wyjściem z tej trudnej sytuacji może być kolejna pożyczka, być może z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udziela on najkorzystniejszych pożyczek, które mogą być przekształcone później w dofinansowanie inwestycji. Spółka pracuje teraz nad tym wariantem.

Przypomnijmy, ponad 40-letnia elbląska oczyszczalnia ścieków przy ul. Mazurskiej jest w fatalnym stanie. Obiekt wymaga pilnej przebudowy i rozbudowy, w przeciwnym razie miastu grozi katastrofa ekologiczna.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, przetarg, modernizacja, oczyszczalnia ścieków
Oszuści wysyłają SMS-y z prośbą o dopłatę za przesyłkę. Dwaj mieszkańcy regionu stracili prawie 14 tysięcy złotych

Oszuści wynajdują coraz to nowe metody wyłudzania pieniędzy. Poznają hasła do naszych kont bankowych albo manipulują tak, byśmy sami przelali im pieniądze. Od pewnego czasu stosują...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV