Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści wysyłają SMS-y z prośbą o dopłatę za przesyłkę. Dwaj mieszkańcy regionu stracili prawie 14 tysięcy złotych

Oszuści wynajdują coraz to nowe metody wyłudzania pieniędzy. Poznają hasła do naszych kont bankowych albo manipulują tak, byśmy sami przelali im pieniądze.

Od pewnego czasu stosują metodę – na przesyłkę lub paczkę. Ofiarą takiego oszustwa padł ostatnio mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Dostał SMS z prośbą o dopłatę 94 groszy za przesyłkę. Gdy kliknął w podany link otworzyła się strona z wyszczególnionymi bankami. Mężczyzna wybrał zakładkę swojego banku, zalogował się do niego i zatwierdził przelew. Jak się później okazało z jego konta zniknęło ponad 7 tysięcy złotych.

Z kolei do mieszkanki gminy Kętrzyn oszust wysłał wiadomość podszywając się pod sieć paczkomatów „Paczka24”. Poinformował, że zamówiona przez kobietę wysyłka wymaga dopłaty na koncie. W ten sposób oszustowi udało się wyłudzić 6 tysięcy 400 złotych.

Policjanci przestrzegają – nie klikajmy w linki w wiadomościach i mailach. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też starannie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów, które bardzo często pełne są literówek i błędów, a także SMS-y z banku.

 

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, pieniądze, telefon, oszustwo, Nowe Miasto Lubawskie, komórka
Olsztyn bez miejskiego sylwestra. Na wspólnym świętowaniu Nowego Roku nie zamierzają oszczędzać inne miasta Warmii i Mazur

W tym roku miasto rezygnuje z organizowania wspólnego świętowania Nowego Roku. Miejski sylwester to tradycja zdecydowanej większości polskich miast. Jest okazją do wspólnego odliczania sekund do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV