Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne samorządy odebrały promesy na inwestycje strategiczne

Fot. A. Skrago

Za pieniądze z Polskiego Ładu samorządy planują budowy: dróg, kanalizacji, przedszkoli a także obiektów rekreacyjnych. Do województwa warmińsko-mazurskiego, z drugiej edycji programu, trafi w sumie 1 miliard 400 milionów złotych.

14 samorządów z promesami

Przedstawiciele czternastu samorządów z powiatów działdowskiego, iławskiego, ostródzkiego i nowomiejskiego odebrali promesy na dofinansowania w drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.

Największą sumę – 15 milionów złotych – dostało miasto Działdowo. To pieniądze, które pomogą w budowie basenu. Jak powiedział burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, w obiekcie planowane są: basen pływacki 25 metrów plus basen dla najmłodszych dzieci i dodatkowo plac wodny na zewnątrz.

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

15 milionów złotych wystarczy na pokrycie niemal 1/4 kosztów budowy obiektu. Pozostałe pieniądze to będą środki własne gminy i miasta. Samorząd będzie też się starał o kolejne dofinansowania oraz kredyt. Basen ma stanąć w centrum miasta przy ulicy Męczenników. Przetarg zostanie ogłoszony w drugiej połowie roku.

10 milionów 700 tysięcy złotych otrzymała gmina Grodziczno. Wójt gminy Tomasz Szczepański zapowiada, że pieniądze przeznaczone zostaną na budowę kanalizacji i oczyszczalni.

Do dnia dzisiejszego gmina takiej oczyszczali nie posiada, a więc zadanie jest bardzo ważne.

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Rybno zaplanowało budowę przedszkola i żłobka, Na to pójdzie 8 milionów 370 tysięcy złotych z Polskiego Ładu – mówi wójt Rybna Tomasz Węgrzynowski.

Całość pójdzie na przedszkole i żłobek. W kosztorysie mamy około 10 milionów. To będzie zupełnie nowy budynek. Kupiliśmy już grunt za 150 tysięcy. teraz musimy na nim postawić przedszkole i żłobek.

00:00 / 00:00

Promesy na dofinansowania wręczył samorządowcom poseł PiS Robert Gontarz.  Uroczystość odbyła się przed budynkiem niemieckiego obozu zagłady Soldau. Trwają tam prace budowlane, które są finansowane z pierwszej edycji programu Polski Ład – podkreślił.

Przez wiele lat ten obiekt był bardzo zaniedbany i popadał w ruinę. Udało się pozyskać około 17,7 miliona złotych na renowację budynku i właściwe upamiętnienie.

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Promesy dla powiatu piskiego

Prawie 50 milionów złotych trafi do powiatu piskiego z drugiej edycji rządowego Planu Inwestycji Strategicznych. Na przekazaniu promes w starostwie powiatowym w Piszu byli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i poseł PiS Jerzy Małecki.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Autor: A. Skrago/M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dofinansowanie, promesy, inwestycje strategiczne
Rosną długi mieszkańców Warmii i Mazur. Jesteśmy w niechlubnej czołówce

Ponad 18,5 tysiąca złotych wynosi średnie zadłużenie "statystycznego Kowalskiego" według Krajowego Rejestru Długów. Z kolei z danych GUS wynika, że przeciętne wynagrodzenie w Polsce wyniosło w...

Zamknij
RadioOlsztynTV